در حال بارگزاری ...
افزودن به علاقه مندی
مقایسه

سولفات کبالت

شناسه محصول: RM-SUL-13
شناسه محصول: RM-SUL-13
برند: cciran
گرید:
کیلوگرم
فروشنده: سی سی ایران
تخفیف
تعداد
امتیاز محصول
مشخصات فنی بیشتر
نقد و بررسی اجمالی
بیشتر

Cobalt (II) sulfate

تحويل سريع تحويل سريع
پشتيباني 24 ساعته پشتيباني 24 ساعته
پرداخت در محل پرداخت در محل
روز ضمانت بازگشت 7 روز ضمانت بازگشت
ضمانت اصالت كال ضمانت اصالت كالا
  • نقد و بررسی
  • مشخصات
  • نظرات کاربران
نقد و بررسی اجمالی
سولفات کبالت
نقد و بررسی

Cobalt (II) sulfate

ادامه مطلب
نقد و بررسی تخصصی

سولفات کبالت ترکیبی متشکل از کبالت و گوگرد است. رایج ترین شکل سولفات کبالت نوع هیدراته آن است .این ترکیب به صورت پودر کریستال قرمز رنگ موجود است. این ماده محلول در آب ،کمی محلول در اتانول و به خصوص محلول در متانول است.انحلال پذیری سولفات کبالت در آب g/L 604 در دمای 3 درجه سانتی گراد می باشد. نمک سولفات کبالت جزء مواد پارا مغناطیسی می باشد. دمای ذوب این ترکیب 735 درجه سلسیوس و اسیدیته آن 4 است. این ماده در دمای 250 درجه سلسیوس آب خود را به طور کامل از دست می­دهد. سولفات کبالت وقتی در آب حل می شود به کاتیون کبالت و آنیون سولفاتتبدیل می شود. کبالت مورد نیاز صنعت توسط دو ماده سولفات کبالت و کربنات کبالت تامین می شود. که استفاده از سولفات کبالت بیشتر از کربنات کبالت است. میزان  استفاده اکسید کبالت بسیار پایین است

موارد مصرف سولفات کبالت :

  • سدیم بنزوات که در علوم صنایع غذایی با نام اختصاری ‏E211‏ شناخته می شود. دریافت و مصرف ۵/۰ گرم بنزوات سدیم به طور روزانه برای انسان فاقد خطر می باشد. اگرچه دریافت۴ گرم در روز نیز بدون ایجاد اثر سویی در بدن گزارش گردیده است.
  • میزان مجاز اسید بنزوئیک اضافه شده به مواد غذایی توسط FDA آمریکا ۰۵/۰تا ۱/۰درصد است و اغلب همراه با بعضی مواد ضد میکروبی دیگر مثل اسید سوربیک به کار گرفته می شود. میزان مصرف همچنین بستگی زیادی به PH  محیط دارد.
  • رنگ و شیشه:

از سولفات کبالت در تهیه رنگدانه (كبالت آبي و كبالت سبز) و به صورت پوشش هايي براي رنگ هاي لعابي چيني ها، سراميك و شيشه ها (مثل سایر نمک های کبالت) استفاده می شود. رنگدانه کبالت در تولید چینی و شیشه مورد استفاده قرار می گیرند.

  • پزشکی:

در پزشكي از سولفات کبالت به عنوان يك فلز راديواكتيو در پرتودرماني (راديوگرافي) استفاده مي شود. استفاده پزشكي كبالت بيشتر در ويتامين 1 Bاست. ويتامين 12 Bو كبالت در درمان انواع خاصي از كم خوني بكار مي رود. نمكهاي كبالت كه بطور تزريقي بكار مي روند، در مسموميت سيانيدي بعنوان پادزهر استفاده مي شوند.

  • ابزار های الکتریکی و الکترودهای باتریها:

کاربرد اکسید یا سولفات کبالت در صنعت باتری سازی شامل مواردی از قبیل NiCoO4 وLa2CoO4 به عنوان مواد آندي در الكتروليز آب، LiCoO2 به عنوان الكترود در باتري هاي ليتيم، NaCoO2 به عنوان كاتد در باتري هاي سديم و 4CoMoO به عنوان الكترود پيل سوختي می باشد.

  • کشاورزی:

کمبود کبالت و در نتیجه کمبود ویتامین B12 در نشخوارکنندگان می تواند به دلیل عدم توانایی میکرو ارگانیسم های شکمبه، هنگامی که کبالت در رژیم غذایی ناکافی است، بوجود آید و متعاقب آن نیز سنتز کافی ویتامین B12 را نخواهیم داشت. كبالت براي جبران كمبود كبالت خاك و حيوانات بكار ميرود. بهبود خاك معمولا نياز به بهپردازي بالايي دارد كه شامل سولفات كبالت است حال آنكه نشخوار كنندگان براي جبران كسر كبالت خود يا بايد نمك هايي را ليس بزنند كه تا 1/0 % سولفات كبالت دارد یا غذاي كنسانتره يا پلت بخورند كه داراي اكسيد كبالت است كه به يك ماده خنثي يا لخت مانند خاك چيني اضافه شده است. بنابراین سولفات کبالت به عنوان افزودنی به خاک و خوراک دام اضافه می شود.

 

خرید سولفات کبالت:

فروشگاه مرکز شیمی ایران عرضه کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی، صنعتی و صنایع مربوطه مفتخر است که می تواند سولفات کبالت با خلوص بالا بصورت کریستال را با کیفیتی تضمین شده و قیمتی مناسب به کلیه خریداران با هر میزان درخواست در سراسر کشور تحویل نماید.


اطلاع به من در زمان : موجود شدن
0 سبد
بیشتر
دسته ها
جستجو
پروفایل
تماس
دسته بندی ها
مواد شیمیائی
آرایشی،بهداشتی و سلامت
رنگ،رزین و ساختمان
خاک، کود و آفت کش
تجهیزات صنعتی و آزمایشگاهی